baner   s

W ogrodzie 2006

Drzewa i krzewy 03-12-2006r.
Drzewa i krzewy Galeria prezentująca występujące w naszym ogrodzie iglaki.

Ostatnia niedziela listopada 26-11-2006
Ostatnia niedziela listopadaWyjątkowo słoneczna i ciepła pogoda jak na koniec listopada. Na zdjęciach można zaobserwować efekty takiej pogody, rododendron wypuścił kwiaty, gdzieniegdzie trafiają się rośliny zachowujące się jak wiosną a nie późną jesienią.

Marcinki, jesienne krokusy, trójsklepka 14-10-2006r.
Marcinki, jesienne krokusy, trójsklepka
Początek tegorocznej jesieni jest wyjątkowo ciepły, korzystają z tego pszczoły, które skrzętnie zbierają zapasy na zimę. Większość kwiatów zakwitła po raz drugi, a te, które zakwitają jesienią mają wyjątkowo piękne kwiaty.

Wysyp grzybów 16-09-2006r.
Maślaki, pieczarki W ogrodzie pojawiły się grzyby. Jest tak ciepło, że drugi raz wydały kwiaty niektóre rośliny (trytoma, funkia, żurawka, orlik). Powoli nadchodzi jesień, już zakwitły zimowity, wrzosy i trójsklepka.

Stonka, powojnik itd 12.08.2006r.
Stonka Skromnie, bo zaledwie 21 zdjęć w tej galerii, nieliczne kwitnące kwiaty (zawilce i powojnik). Kilka nocnych zdjęć świerszcza, no i trudno nie wspomnieć o stonce ziemniaczanej.

Lilie i goryczka 2-17.07.2006
Lilie i goryczka, Tegoroczne lato można zaliczyć do wyjątkowo gorących, takie nasilenie upałów połączonych ze znacznym ograniczeniem opadów spowodowało spowolnienie wzrostu większości roślin, co słabsze nie wytrzymały tej fali upałów. Ostra zima i tropikalne lato uszczupliły nieco zasoby naszego ogrodu. Na posterunku pozostały lilie, goryczka i milin.

Upalny czerwiec 14-25.06.2006r.
Galeria 1, galeria 2 Nowa roślina w ogrodzie * kalmia, jak co roku niezawodna trytoma, imponująco kwitnące rośliny skalne i z owadów * larwa biedronki.

Gość w ogrodzie 01 - 14.06.2006r.
Gość w ogrodzie . Atrakcją dzisiejszego dnia było pojawienie się milutkiego jeżyka. Do ciekawostek zaliczyć można kolejny raz kwitnącą w tym roku sasankę. Dużo miejsca w tej galerii poświęciliśmy roślinom skalnym, zafascynowała nas także nowa ciekawa roślina o skomplikowanej nazwie (Nectaroscordu siculum bulgaricum).

Gradowy Maj 28.05.2006r.
Gradowy Maj Kolejny tydzień maja obfitował w różne pogodowe niespodzianki, przelotnie pojawił się nawet grad. Słońce i deszcz sprzyjają wzrostowi roślin, bujnie rozkwitła piwonia i zawilce. Pojawiły się również grzyby.

Tulipany 4-14.05.2006r.
Tulipany itd. Nowa galeria 114 zdjęć, obejmująca przedział prawie dwóch pierwszych tygodni maja, i jak na maj przystało, szeroka gama tulipanów w różnych kolorach i gatunkach. Bardzo interesująco prezentuje się także modrzewnica no i sasanki

Ostatni tydzień kwietnia 2006r.
Ostatni tydzień kwietnia.. Tegoroczna wiosna nie rozpieszcza nas nadmiarem słońca i ciepła, pozostaje korzystać z nielicznych słonecznych chwil i uwieczniać je w galerii. Tym razem prym wiodą szachownice , tulipany i żonkile.

Niedziela w ogrodzie 23.04.2006r.
Weekend Kontynuacja sobotniej galerii wzbogacona o kilka nowych ujęć kwiatów już w nieco bardziej rozwiniętej formie oraz parę zupełnie nowych zdjęć tulipanów, forsycji... . Na uwagę zasługuje także zdjęcie motyla (pawie oczko), który dał się sfotografować z bardzo bliska.


Pierwiosnki, szafirki... 22.04.2006
Pierwiosnki, szafirki...Przy tak sprzyjających warunkach pogodowych ogród rozkwita dosłownie w mgnieniu oka, bardzo okazale prezentują się pierwiosnki i narcyzy, imponująco wyglądają także szafirki, widać już pierwsze pączki na tulipanowcu.

Hiacynty, tulipany i inne 7-12.04.2006r.
Wiosenne słońce. Zbiór zdjęć wykonanych na przestrzeni ostatniego tygodnia, tym razem fotografie są już coraz "bardziej słoneczne", z pewnością nie ma tu jeszcze wielkiego urozmaicenia, chociaż pojawiły się już pierwsze tulipany, hiacynty, fiołki i pierwiosnki.

Wiosna w ogrodzie 02.04.2006
Galeria utrzymana w konwencji filmów z dzikiego zachodu... w rolach głównych pszczółki, krokusy, puszkinia oraz śnieżnik lśniący.

Pszczółki i biedronki 01.04.2006
Pszczółki i biedronki
Razem z wiosną do pracy ruszyły owady, latają, bzykają, zapylają aż furczy.


Galeria prawie wiosenna 19.03.2006
Galeria prawie wiosenna . Słoneczko wyszło zza chmur, mimo to jest jeszcze zimno, temperatura (+5) zupełnie nie jak na dzień przed kalendarzową wiosną. W zeszłym roku o tej porze było dokładnie tak zwiastuny wiosny 2005


Zimowa galeria 12.03.2006
Zimowa galeria Po całonocnych opadach śniegu, ranek powitał nas już lekko roztopionym puchem, w południe pozostały po nim tylko smętne resztki . Miejscami widać już pierwsze oznaki budzącej się do życia wiosny.


Pierwsza w tym roku galeria 15.01.2006
W moim odczuciu zima nie sprzyja fotografowaniu. Począwszy od tak banalnych kwestii jak marznące ręce i nieodpowiednie światło po niewątpliwie małe urozmaicenie zmian zachodzących w wyglądzie ogrodu, ale bywa, że pojawi się jakieś ciekawe zjawisko np. szadź Pierwsza w tym roku galeria


Copyright (c)2005-2013 - IKA&LUKI