menuAlfabetyczny spis roślin występujących w naszym ogrodzie: Zobacz

Aktualności
30.11.2007r.
Tegoroczny listopad można zaliczyć do wyjątkowo zimnych, ale pojawiały się także dni słoneczne z bardzo malowniczo wyglądającymi chmurami.Ogród jest już w pełni jesienny, kwitną  ostatnie róże. Obserwując pogodę można powiedzieć, że ma się ona coraz bardziej ku zimie.
Galeria -138 zdjęć /35 podstron
27.10.2007r.
Jesień    To już prawdziwie jesienna galeria... liście winobluszczu przyjęły krwisto czerwony kolor... metasekwoja  za chwilę zgubi igiełki… na nielicznych już kwiatach pracowicie uwijają się owady...  to już ostatnia okazja do zebrania przez nie zapasów, no i dla mnie to ostatnie chwile na przygotowanie ogrodu do nadchodzącej  zimy. 
30.09.2007r.
Bambus, barwinek  Ostatni dzień września jest wyjątkowo ciepły i słoneczny, prawdopodobnie to ostatnie dni tego roku, które pozwolą na zrobienie tak kolorowych zdjęć jak w tej galerii.
27.08.2007r.

Zimowity i wrzosy. Tegoroczny sierpień można zaliczyć do względnie ciepłych i w miarę spokojnych, chodź nie pozbawionych gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Można powiedzieć, że na brak wilgoci oraz słońca ogród "narzekać" nie może, z czego  skrzętnie  korzysta. Takie warunki sprzyjają także ślimakom, tegoroczne są bardzo dorodne. Niewątpliwą ozdobą tej galerii jest ważka szablak krwisty. Na uwagę zasługuje także skalniaczek oraz zimowity i wrzosy.

09.08.2007r.
Kwitnący eukomis ,  goryczka, nachyłek różowy, odętka wirginijska oraz  kilka motyli , pasikonik no i zaprzyjaźniona :) ważka - to dorobek ostatnich kilku dni z aparatem w ogrodzie.
08.07.2007r.
Rusałka pawie oczko, przestrojnik    i inne owady wśród lawendy. Milin, lilie, rozwar wielokwiatowy, rudbekia... zresztą sami zobaczcie.  
28.06.2007r.
Dzwonki , hortensja, irysy   to zaledwie początek   ostatniej czerwcowej galerii,  na uwagę zasługują także  obficie kwitnące powojniki i kalmia  oraz kalikarpa. Po raz pierwszy w ogrodzie wrzosiec bagienny, zefirant i pustynnik.
15.06.2007r.
Deszczowe chmury   Po kolejnym upalnym dniu nareszcie niebo zaciągneło się deszczowymi chmurami.  W  ogrodzie zakwitły kalikarpa(Callicarpa bodinieri) i pustynnik(Eremurus). Informacje i ciekawostki o chmurach  (portal TWOJA POGODA)
14.06.2007r.
Storczykowate  Bletilla striata  oraz Traunsteinera (stoplamek) to nazwy storczyków które doskonale zadomowiły się  w naszym ogrodzie, chodź w warunkach naturalnych rosną tylko  na podmokłych łąkach i torfowiskach w żyznych lasach liściastych.
20.05.2007r.
Bożykwiat, cebulica, czosnek złocisty   to zaledwie początek majowej galerii, znajdziesz  tu także lubczyk, walerianę i  jeszcze kilka skarbów z naszego ogrodu.
29.04.2007r.
Ostatnia kwietniowa odsłona tym razem podzielona na 4 galerie. Każda z nich to zbiór zdjęć ukazujących kolejne etapy rozkwitania:
09.04.2007r.
Od barwinka po żonkile   Zdjęcia zebrane z ostatnich dwóch tygodni.  Prym w nich wiedzie hiacynt "w szerokiej gamie kolorystycznej",  interesująco zapowiada się także magnolia, pierwsze liście pojawiły się na tulipanowcu.
25.03.2007r.
Ciemierniki,  przylaszczka     Pierwsza niedziela wiosny słoneczna i w miarę ciepła,  to okazja do  fotograficznego szaleństwa. Po raz pierwszy w naszej galerii zdjęcia przylaszczki i zawilca greckiego. 
11.03.2007r.
Zwiastuny wiosny  
Do kalendarzowej  wiosny zostało jeszcze trochę czasu, a pierwsze wiosenne kwiaty właściwie już przekwitają. Ich urok pozostanie na długo w tej galerii - w nowej wiosennej oprawie. A tak było 19.03.2006r.
14.01.2007r.

Kolejną anomalią było spotkanie z jaszczurką zwinką w naszym ogrodzie. Dla ścisłości, do marca, jak na gada przystało, powinna trwać w śnie zimowym.

13.01.2007r.
Pierwsza tegoroczna galeria, to przykład jak zaskakująca może być zima, mało kto pamięta tak wysokie temperatury w styczniu, zresztą cały dotychczasowy przebieg zimy przypomina bardziej wiosnę z elementami jesieni, konsekwencją takiej pogody jest przyspieszony cykl rozwojowy wielu roślin. 
01.01.2007r.
Nowy Rok witamy w zmienionej szacie graficznej…  i na dobry początek wspomnienie ostatnich dni 2006 roku w  galerii „Ciepły grudzień”Copyrighy by 2005-2013 Ika&Luki darmowe szablony