menuAktualności
13.12.2008r.

Galeria w całości poświęcona ptakom pojawiającym się w naszym ogrodzie, wśród nich prym wiodą niestrudzone wróble i sikorki, które błyskawicznie potrafią oczyścić cały karmnik, ale bywa, że pojawiają się tu także sójki, kawki czy też hałaśliwe sroki.

Kawka       Sójka       Sroka     Wróble     Sikorki
16.11.2008r.
Październik  - był  bardzo ciepły i wilgotny, to właśnie wymarzone warunki dla grzybów.   Efekt... mała "hodowla" boczniaka,  na pniu starego orzecha .
26.10.2008r.

Trzmiel (Bombus)– wspominając tegoroczny wrzesień nie sposób zapomnieć o futrzatym rudzielcu, który jak  przystało na tego owada  opity nektarem kwiatowym do granic wytrzymałości, skrzydełkiem i czułkiem ruszyć nie mógł”, należy tu także wspomnieć o ślicznie pozującej biedronce oraz mieniących się w słońcu marcinkach i kalikarpie.

17.09.2008r.

Sierpień tego roku był  bardzo gorący i suchy. Dużo roślin  nie przetrwało tych warunków, ale niektóre zakwitły po raz kolejny (kulnik, glicynia, barwinek, zawilce wiosenne), pojawiły się także pierwsze jesienne kwiaty (zimowity, atrakcyjna jesienna bylina - trójsklepka owłosiona, wrzosy).

05.08.2008r.
Upalny lipiec, szczególnie ostatni tydzień miesiąca, to pogoda z temperaturami sięgającymi 30 stopni. Tak słoneczne dni dały bez wątpienia interesujące efekty fotograficzne, chodź wbrew pozorom, te pochmurne, gdy oświetlenie było nieco gorsze okazały się także niezłą okazją do robienia zdjęć w ogrodzie.
Wróble                    Ogród                    Kwiaty                    Inne
13.07.2008r.
Lato - galeria  została podzielona na pięć grup, ze zdjęciami wykonanymi w okresie ostatnich czterech tygodni.
                 Kwiaty            Kwiaty II            Ogród               Owady            Ptaki
09.06.2008r.
Stoplamek, powojniki, goździki, irysy... czyli kontynuacja poprzedniej galerii (wzbogacona ścieżką dźwiękową).
08.06.2008r.
Atmosferyczna susza   ma miejsce, gdy przez 20 dni nie występują opady deszczu , ostatni deszcz, w moim ogrodzie, spadł 17 maja,  ale jak widać na zdjęciach, rośliny dają sobie  radę,  dzielnie wspierane przez węża ogrodowego ;-)
10.05.2008r.
Magnolie.    Maj jest miesiącem kwiatów no i trudno się temu  dziwić spoglądając na ich różnorodność w ogrodzie,  sprzyjające warunki pogodowe  (kwietniowe deszcze plus majowe słońce) dały efekty. Magnolie, sasanki, szachownice, barwinki, tulipany, zawilce no i wiele innych…….
14.04.2008r.
Anemon, azalia, barwinek… Galeria ta jest jedną z  najobszerniejszych,  bo liczącą  197 zdjęć, wykonanych na przełomie marca i kwietnia.
01.04.2008r.
Ptasia galeria  Pewnym urozmaiceniem ogrodowego krajobrazu są ptaki, bardzo płochliwe, ale wyjątkowo piękne. Czyżyk, dzwoniec, sierpówka, sójka, trznadel i wróbel… to zaledwie kilka z wielu ptaków odwiedzających nasz ogród. 
21.03.2008r.
 10.03.2008r. 
Marzec     Pierwsza dekada marca,  podobnie jak poprzedni miesiąc, nie różniła się w szczególny sposób, padało i wiało, można powiedzieć tradycyjnie, ale pozostaje nadzieja, że z dnia na dzień będzie coraz cieplej i dzięki temu będzie można  fotografować budzącą się do życia przyrodę .
25.02.2008r. 
Pierwsze powiewy wiosny w lutym.  Piękna słoneczna pogoda, jaka panowała w niedzielę skłoniła mnie  do zrobienia kilku zdjęć w ogrodzie, … czego efektem jest ta galeria.
  08.02.2008r. 
Lutowa galeria. Wzorem stycznia, luty stał się równie ciepłym miesiącem i wszystko wskazuje na to, że tak już zostanie. A w ogrodzie doskonałe warunki do fotografowania, słonecznie i wystarczająco ciepło, wyjątkową aktywność wykazują sikorki przy akompaniamencie gawronów i srok.
05.01.2008r.
Styczniowa galeria .  Pierwsza tegoroczna galeria składająca się z 83 zdjęć wykonanych  w grudniu zeszłego roku.
 29.01.2008r. 
Słonecznie, ciepło i wietrznie.  W skali całego miesiąca było raczej pochmurno, deszczowo i wietrznie.  Wysokie temperatury, jak na styczeń, spowodowały, że zaczynają się pojawiać już pierwsze młode roślinki.


Copyrighy by 2005-2013 Ika&Luki darmowe szablony