Spis roślin Dfv-gallery
Historia Fotogarden 
      
      
     


             

Aktualności 2011

Wrzesień 2011 – piękna wrześniowa aura z pogodnym i słonecznym  początkiem jesieni... dużo błękitnego nieba, soczysta zieleń nowo założonego trawnika i ostatnie jesienne kwiaty ...

Sierpień 2011ciąg dalszy ogrodowych porządków możemy  teraz "poprzesadzać" to również czas na  przycinanie  oraz rozmnażanie. Szczególnie przyjemnym doznaniem może być przycinanie lawendy.

Lipiec 2011 – w odróżnieniu do czerwca jest bardzo pracowity (przesadzamy, przycinamy, nawozimy oraz porządkujemy), chociaż znajdzie się też czas na wypoczynek, kwitnie znacznie mniej kwiatów. To czas na lilie, malwy, dzwonki, ostróżki, powoje, lawendę, liliowce, słoneczniki, rozchodniki, kalmię, firletki.

Czerwiec 2011  Czerwiec to okres mniejszego natężenia prac ogrodowych, można natomiast nacieszyć się widokiem wielu kwitnących roślin, jest kolorowo, pachnąco…  to doskonały czas na relaks. 

Maj 2011  Majowy ogród potrafi wyglądać wspaniale, to właśnie urok kwiatów rozkwitających w wiosennym słońcu...  jednocześnie dobry czas na wykonanie kilku słonecznych zdjęć  w ogrodzie. 

Kwiecień 2011  to miesiąc w którym ogród zaczyna nabierać kolorów, to rabatki usłane hiacyntamitulipanami, krokusami, szachownicami ... 

Marzec 2011  pierwszą  wiosenną galerię zdominowały  krokusy,  pojawiły się też   ranniki, cieszynianka, tulipan botaniczny, śnieżnik, irys żyłkowany oraz przylaszczka.

03-01-2011 Grubodziób to wyjątkowo rzadki gość w naszym ogrodzie,  ostatnio za sprawą nasion słonecznika i małego wypadku, a mianowicie czołowego zderzenia z szybą, miałem niepowtarzalną okazję do wykonania bardzo bliskich ujęć lekko zdezorientowanego ptaka. Po udzieleniu „pierwszej pomocy i nakarmieniu” grubodziób został ulokowany w bezpiecznym miejscu, z dala od kotów i innych zagrożeń. Kolejne wizyty w karmniku utwierdziły nas w przekonaniu, że poza  oszołomieniem nic  mu się nie stało.

З новым годам,  Happy New Year, Ein gutes neues Jahr,  Feliz año nuevo, Bonne Annéešťastný Nový Rok,  Felice Anno Nuovo, Gelukkig Nieuwjaar, Szczęśliwego Nowego Roku 

Copyright by IKA & LUKI  2005-2013
Wszystkie prawa zastrzeżone